[Rozmiar: 12634 bajtów]
Strona główna|Aktualności | Archiwum | Kadra | Dla Rodziców | Dokumenty Szkoły | 1% | Kontakt | SPSK
SZKOŁA PODSTAWOWA | PUNKT PRZEDSZKOLNY | GIMNAZJUM
 
***EDUKACJA W NASZYCH SZKOŁACH JEST BEZPŁATNA***
 
 

ZAPRASZAMY DO UDZIAŁU

W KONKURSIE EDUKACYJNYM

„TRZEJ KRÓLOWIE W TRADYCJI

I W OCZACH WSPÓŁCZESNYCH’”
Pobierz REGULAMIN KONKURSU

Sukces poetycki naszej uczennicy!


      11 grudnia 2014 r. w Gimnazjum nr 4 im. ONZ we Włocławku odbyło się podsumowanie VI edycji konkursu literackiego "Jesienne depresje-impresje". Konkurs składał się z trzech niezależnych modułów: konkursu na wiersz o jesieni, na opowiadanie o tematyce jesiennej oraz konkursu na prezentację multimedialną o jesieni.
      W tegorocznej edycji wzięło udział 31 uczestników z 13 włocławskich i podwłocławskich gimnazjów. Komisja konkursowa składająca się z nauczycieli języka polskiego oraz włocławskich poetów stanęła przed trudnym zadaniem sprawdzenia aż 45 prac: 29 wierszy, 15 opowiadań i 1 prezentacji multimedialnej.
      Pragniemy poinformować, że nasza uczennica kl. II Marcelina Szczepańska zajęła II miejsce w konkursie na wiersz o jesieni! Marcelina została laureatką za dwa wiersze: "Życzenie" i "Jesiennie". Opiekunem uczennicy była P. Elżbieta Ślubowska - nauczycielka języka polskiego.
Serdecznie gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów!

Warsztaty w Centrum Ekologicznym we Włocławku


Rekolekcje adwentowe


Konferencja zorganizowana

przez Urząd Marszałkowski


Mikołajki


"DZIADEK DO ORZECHÓW"

Teatrzyk edukacyjny "Sport to zdrowie"

Zabawa z okazji "Andrzejek"
      Dnia 26.11.2014r. w naszej szkole odbyła się wspaniała, integracyjna zabawa z okazji "Andrzejek". Zaplanowaniem oraz koordynowaniem całej uroczystości zajęły się p. Małgorzata Wiśniewska, p. Małgorzata Stępczyńska oraz p. Marta Wojciechowska. W zabawie uczestniczyły dzieci z klasy "0" oraz dzieci uczęszczające do klas I-III szkoły podstawowej. Uczniowie oczekiwali z niecierpliwością na zabawę, która rozpoczęła się o godzinie 11.00. Dla dzieci został przygotowany szereg zabaw, których celem była wspólna, integracyjna, pełna szacunku zabawa. Dzieci bardzo chętnie brały udział w przygotowanych zabawach. Jednak największe zainteresowanie wzbudzały konkurencje sportowe, które wymagały wysiłku ale także i sprytu. W czasie wszelkich zabaw i konkurencji towarzyszyła dzieciom muzyka. Wspólny taniec wywoływał wiele śmiechu i radości. Nie zabrakło również nagród dla zwycięzców. Wspólną zabawę zakończyło wybranie króla i królowej zabawy. Królową została uczennica I klasy Emilia Siekierska, która wyglądała przepięknie w stroju Kleopatry, a królem został przebrany za Batmana, również uczeń I klasy Sebastian Wysociński. Świętowanie "Andrzejek" w naszej szkole było okazją do wspólnej zabawy, oraz nauką szacunku, uczciwości i tolerancji podczas zabaw.

Sprawozdanie ze szkolenia

formacyjno-zawodowego nauczycieli i dyrektorów

szkół organizowanego przez

Stowarzyszenie Przyjacioł Szkół Katolickich
      Dnia 15 listopada 2014 roku w Modzerowie odbyło się szkolenie formacyjno-zawodowe dla nauczycieli i dyrektorów szkół, organizowane przez Stowarzyszenie Przyjacioł Szkół Katolickich. Dotyczyło ono integralnego rozwoju nauczyciela i ucznia.
      W szkoleniu wzięli udział nauczyciele z Miecięrzyna, Górzna, Warząchewki Polskiej, Modzerowa, Wlewska, Miesiączkowa, Lisewa Kościelnego, Siniarzewa, Ogrodnik, Wierzbia k. Kutna - łącznie 140 osób.
       O godzinie 10.00 odbyła się Msza św. w Sanktuarium Bł. Ks. Jerzego Popiełuszki we Włocławku. Spotkanie rozpoczęło się montażem słowno-muzycznym przygotowanym przez p. Justynę Siekacz i uczniów ze szkoły podstawowej oraz gimnazjum w Modzerowie. Po Mszy św. p. Dyrektor Arletta Kucharska razem z p. Mileną Kosztowną podziękowały dotychczasowemu Kustoszowi Sanktuarium o. Kamilowi Kraciukowi za jego pełni oddania służbę Bożemu Ludowi. Następnie nauczyciele ze szkoły w Modzerowie odczytali fragment homilii papieża Franciszka -
O godzinie 12.00 wszyscy udali się do SPSK w Modzerowie na część szkoleniową. Spotkanie rozpoczęło się powitaniem przez Panią Prezes Violettę Błasiak oraz przez Dyrektor Stowarzyszenia Przyjaciół Szkół Katolickich - Panią Marię Chodkiewicz. Pani prezes skierowała do wszystkich ważne i piękne słowa, że "każdy nauczyciel powinien być światłem i głosić prawdę". Szkolenie poprowadził dr hab. Mieczysław Guzewicz, który jest doktorem teologii bibilijnej oraz autorem publikacji z zakresu problematyki cierpienia w Biblii, wychowania religijnego dzieci oraz zagadnień małżeństwa i rodziny. Prelekcja była podzielona na dwa moduły, które trwały do godziny 17.00. W przerwie nie zabrakło posiłku oraz słodkiego poczęstunku.
      Tematem szkolenia było - "Męskość i ojcostwo w ujęciu bibilijnym" podzielone na trzy części:
1. Jezus wzorem i źródłem mocy dla prawdziwego mężczyzny.
2. Męskość w małżeństwie.
3. Ojcostwo idealne.
      Dr Mieczysław Guzewicz zwrócił uwagę na to, że cywilizacja przechodzi kryzys ojcostwa i męskości, który łączy się z kryzysem wiary w Boga, ojczyzny i rodziny. Zacytował słowa Jana Pawla II wypowiedziane 10 lat temu oraz słowa Papieża Franciszka o atakach na rodzinę i małżeństwo. Powinniśmy zrozumieć, że największym nieszczęściem jest sytuacja, gdy robimy ogrom rzeczy, ale rozmijamy się z wolą Pana Boga. Mężczyzna natomiast, powinien dużo pracować i utożsamiać się ze swoim wzorem, którym jest Jezus. Dr Guzewicz podkreślił, że przekleństwem są mężczyźni, którzy nie wiedzą, co znaczy być mężczyzną i opuszczają swoje żony, dzieci, rodziny. Tematyka i sposób przekazu wzbudziły uznanie zebranych.
      Na zakończenie Pani Prezes Violetta Błasiak podziękowała za spotkanie. Po wspólnej modlitwie wszyscy udali się domów.

Ognisko Patriotyzmu

I Bieg PatriotyzmuWycieczka do Warszawy - Parafia ks. Jerzego Popiełuszki i Muzeum Powstania Warszawskiego

Warsztaty przyrodnicze

Przywitanie obrazu Matki Bożej Częstochowskiej w Parafii Matki Bożej Fatimskiej

Instalacja Proboszcza o. Damiana M. Koseckiego CCG

"Mikrofon dla malucha"
W dniu 24 października 2014 roku, w klubie "Łęg", odbyła się V edycja konkursu "Mikrofon dla malucha". Przesłuchania młodych, zdolnych wokalistów, reprezentujących swoje szkoły, trwały już od piątkowego przedpołudnia. Szkoła Podstawowa Stowarzyszenia Przyjaciół Szkół Katolickich w Modzerowie także pojawiła się na tym wydarzeniu. Dwie uczennice klasy pierwszej - Alicja Ratajczyk i Emilia Siekierska, wystąpiły wspólnie, wykonując piosenkę "Znajdź sobie przyjaciela". Nasz duet zaprezentował swoje umiejętności, wzbudzając nie mały entuzjazm na widowni i wśród jurorów. Prezentacja została uhonorowana statuetką za II miejsce. Serdecznie dziękujemy organizatorom - Centrum Kultury Browar B we Włocławku, za fantastyczną zabawę, ciepłą i serdeczną atmosferę, a naszym uczennicom gratulujemy i życzymy samych sukcesów!

Wojewódzki Konkurs Recytatorski "O Księdzu Jerzym wierszem."
21 października uczestniczyliśmy i współorganizowaliśmy konkurs recytatorski poświęcony życiu i męczeństwu Księdza Jerzego Popiełuszki. Nasze placówki reprezentowali: Piotr Wiśniewski- Szkoła Podstawowa SPSK im. Jana Pawła II w Modzerowie - opiekun p. Adrianna Afeltowicz Antonina Ratajczyk - Gimnazjum SPSK im. bł. ks. Jerzego Popiełuszki w Modzerowie- opiekun p. Elżbieta Ślubowska Katarzyna Glabas - Gimnazjum SPSK im. bł. ks. Jerzego Popiełuszki w Modzerowie- opiekun p. Elżbieta Ślubowska. Nasi uczniowie zaprezentowali niezwykle wysoki poziom wystąpienia a konkurencja była bardzo duża. Mamy nadzieję, że te doświadczenia zaowocują w przyszłości wymiernymi osiągnięciami. Powodzenia!

30 lecie męczeńskiej śmierci bł. Ks. Jerzego Popiełuszki
Dyrektor, nauczyciele oraz uczniowie wspólnoty szkól SPSK w Modzerowie 18.11.2014r uczestniczyli w uroczystości upamiętniającej męczeńską śmierć bł. ks. Jerzego Popiełuszki. Na szczycie włocławskiej tamy miała miejsce modlitwa do bł. ks. Jerzego, którą poprowadził bp Wiesław Mering. Po modlitwie na włocławskiej tamie przybyłe delegacje złożyły wieńce pod krzyżem - miejscem upamiętniającym męczeństwo ks. Popiełuszki. Następnie w uroczystej procesji do Sanktuarium podczas modlitwy różańcowej wniesiono relikwie błogosławionego. W sanktuarium, tuż przed Eucharystią słowa wdzięczności za modlitewne spotkanie wyrazili przedstawiciele NSZZ "Solidarność". Obecny był także b. premier, prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński, który zwrócił uwagę na szczególną rolę męczeństwa bł. ks. Jerzego Popiełuszki jako wyzwoliciela z sideł zła dla narodu polskiego. Eucharystii sprawowanej w intencji o rychłą kanonizację bł. ks. Jerzego Popiełuszki i w intencji całej ojczyzny przewodniczył bp Wiesław Mering. Podkreślił w swoim słowie, że bł. ks. Jerzy był kapłanem zawsze wiernym Bogu, który walczył o wolność, dobroć, godność i sprawiedliwość. W uroczystej Mszy św. wzięli udział: bp senior Józef Zawitkowski z Łowicza, bp Józef Szamocki z Torunia, bp Stanisław Gębicki, bp senior Bronisław Dembowski, ojcowie ze Zgromadzenia Braci Pocieszycieli z Getsemani, księża z WSD z Włocławka, proboszczowie włocławskich parafii, siostry zakonne, klerycy, rodzina bł. ks. Popiełuszki oraz jego przyjaciele. Obecni byli też przedstawiciele instytucji państwowych, przedstawiciele NSZZ "Solidarność", przedstawiciele zakładów pracy, społeczności, szkół imieniem bł. ks. Jerzego Popiełuszki i wierni świeccy. W homilii bp Józef Zawitkowski przedstawił najważniejsze wydarzenia z życia oraz fakty dotyczące męczeństwa bł. ks. Jerzego Popiełuszki. Podkreślił, że być na włocławskiej tamie w 30. rocznicę męczeńskiej śmierci ks. Jerzego to wielka łaska i honor, przy czym dodał: "bojaźnią przejmuje mnie to miejsce".

Dzień Edukacji Narodowej
Dnia 14.10.2014 r. odbyła się Akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej (potocznie zwanym Dniem Nauczyciela).O godzinie 9.00 odbyła się Msza Święta w kaplicy w Modzerowie. Po niej wszyscy udali się na uroczystości w szkole. W uroczystości uczestniczyli uczniowie, nauczyciele, pracownicy szkoły oraz rodzice. Apel rozpoczął się wprowadzeniem sztandarów, odśpiewaniem hymnu państwowego i hymnów szkół oraz punktu przedszkolnego. Następnie Pani Dyrektor Arletta Kucharska, odczytała życzenia dla nauczycieli od Pani Prezes Stowarzyszenia Szkół Katolickich w Częstochowie, Wioletty Błasiak. Część artystyczną przygotowali uczniowie z klasy pierwszej i drugiej Gimnazjum pod kierunkiem Pani Grażyny Korpusińskiej. Młodzi artyści śpiewem i słowem uświetnili ten wyjątkowy dzień w roku szkolnym. W humorystycznej scence zaprezentowali swoje zdolności aktorskie. Wiele ciepłych i miłych słów popłynęło w kierunku naszych nauczycieli. Uczniowie docenili i podkreślili swoją wdzięczność za codzienny trud pracy nauczyciela, jego poświęcenie, czujność i troskę o dobro wychowanków. Następnie przedszkolaki złożyły nauczycielom życzenia, wyrecytowały wierszyk i wręczyły wykonane własnoręcznie, piękne laurki. Wszyscy byli bardzo wzruszeni. Po części artystycznej Rada Rodziców wręczyła Pani Dyrektor kwiaty oraz tort. Samorząd Uczniowski w imieniu całej społeczności uczniowskiej rozdał wszystkim nauczycielom i pracownikom szkoły kwiaty. Na zakończenie uroczystości Pani Dyrektor Arletta Kucharska podziękowała każdemu nauczycielowi za dotychczasowe zaangażowanie oraz życzyła wielu sił i wytrwałości w tym wyjątkowym zawodzie.

Festiwal Piosenki Religijnej "Deo Gratias"
W dniach 10 - 11 października 2014 roku, w Parafii Najświętszego Serca Jezusowego we Włocławku odbywał się VII Orioński Festiwal Piosenki Religijnej pt. "Deo Gratias". W przesłuchaniach konkursowych wzięło udział blisko 60 wykonawców, reprezentujących swoje parafie, szkoły czy ośrodki kultury z całej Polski. Nasza Szkoła, podobnie jak w roku poprzednim, chcąc podzielić się swoją wrażliwością muzyczną, wystartowała w owych przesłuchaniach. Uczennica - Antonina Ratajczyk, wykonała solowo utwór "Ksiądz Jerzy", prezentując nie tylko piękno słowa i dźwięku, ale także świadomość muzyczną i wysoką kulturę sceniczną, adekwatną do treści utworu i miejsca, w którym się znajdowaliśmy. Występ Antosi został nagrodzony gromkimi brawami, a jury uhonorowało go II miejscem w kategorii solowej. Gratulujemy Antoninie i życzymy samych sukcesów!

Dzień Chłopca


29 września świętowaliśmy dzień męskiej części naszej społeczności. Uczniowie klas młodszych spędzili przemiłe chwile we włocławskim Multikinie na filmie "Pszczółka Maja", był poczęstunek i życzenia dla chłopców. Starsze klasy szkoły podstawowej oraz oddziały gimnazjum postanowili spędzić miły dzień w murach szkoły. Dziewczęta zadbały o upominki i poczęstunek, były projekcje filmów, wspólne rozmowy i zabawy. Dzień upłynął w miłej atmosferze a chłopcy poczuli się wyróżnieni i zaszczyceni, że nie zapomniano o ich święcie.

Sprzątanie Świata 2014
W dniu 26.09.2014 w naszej szkole miała miejsce akcja sprzątania świata. Dzieci z punktu przedszkolnego oraz klas O, I-III pod opieką wychowawców sprzątały teren boiska szkolnego oraz teren wokół szkoły. Natomiast uczniowie klas IV -VI i I-III gimnazjum obejrzeli film o tematyce ekologicznej, a następnie udali się do leśniczówki, gdzie po okiem Pana leśniczego- Krzysztofa Śmietany wzięli udział w sprzątaniu okolicznych lasów. Niestety pracy było wiele, nasze lasy są "składnicą" śmieci wyrzucanych przez niefrasobliwych ludzi, którym obojętne są problemy ekologiczne. Po pracy cała społeczność szkolna spotkała się przy ognisku zajadając pieczone "pianki", drożdżówki i ufundowane przez Pana leśniczego pączki i owoce. W znakomitych humorach i ze świadomością spełnionego obowiązki na rzecz Ziemi i środowiska lokalnego wszyscy udali się do domów.


Uroczyste pasowanie
W czwartek 25.09.2014 r. odbyło się uroczyste przyjęcie maluchów do Punktu Przedszkolnego w Modzerowie. Przedszkolaki w kolorowych strojach z uśmiechem na twarzy przedstawiły wiersze i piosenki. Przygotowaniem dzieci do uroczystości zajęła się pani M. Stężewska- Szafrańska. Tego dnia świętowaliśmy również pasowanie na zerówkowicza. Dzieci doskonale poradziły sobie podczas śpiewania piosenek i recytowania wierszy. Za piękne przedstawienie zostały obdarowane przez rodziców gromkimi brawami. Dnia 26.09.2014 r. odbyło się pasowanie na ucznia. Uczniowie klasy I Szkoły Podstawowej zaprezentowali ciekawe przedstawienie. Po części artystycznej zapanowała niezwykle podniosła atmosfera. Po złożeniu ślubowania p. Dyrektor dokonała symbolicznego pasowania na ucznia- "Pasuję Cię na ucznia Szkoły Podstawowej SPSK im. Jana Pawła II w Modzerowie" - mówiła pani dyrektor, dotykając ołówkiem ramion swoich podopiecznych. atmosferze. Na koniec uroczystości wychowawcy wraz z p. Dyrektor A. Kucharską wręczyły dzieciom piękne dyplomy i drobne upominki. Rodzice z dumą patrzyli na swoje pociechy, nie kryli wzruszenia, które wówczas im towarzyszyło. Po zakończonej uroczystości rodzice przygotowali słodki poczęstunek. Ten radosny dzień przepełniony emocjami zapewne długo pozostanie w pamięci dzieci. Uroczyste pasowania przebiegły w ciepłej, rodzinnej


Wycieczka do Nieszawy szlakiem

św. Maksymiliana Kolbego
W dniu 19 września 2014 r uczniowie szkoły podstawowej oraz gimnazjum wraz z opiekunami: P. Marzeną Kowalską, P. Grażyną Korpusińką i P. Adrianną Afeltowicz udali się na uroczyste otwarcie przygotowanej przez Urząd Marszałkowski stałej wystawy "Nieszawski szlak świętego Maksymiliana Marii Kolbego''. Ekspozycja prezentuje historię nieszawskiego klasztoru oraz upamiętnia obecność na Kujawach ojca Maksymiliana Kolbe. Już na samym początku uczniowie mieli okazję zobaczenia celi franciszkańskiej z wyposażeniem z początków XX wieku. Wszyscy byli pod niesamowitym wrażeniem wystawy oraz filmu promocyjnego w języku polskim, angielskim i niemieckim, które miały na celu przybliżenie historii miasta i klasztoru oraz związku z Kujawami ojca Maksymiliana Kolbego, który przebywał w Nieszawie od 4 maja do 3 listopada 1921 roku. Cała wyprawa skłaniała do refleksji nad szacunkiem do życia i do osoby świętego Maksymiliana Marii Kolbego. Pełni wrażeń i bogatsi w doświadczenia kulturalne wszyscy szczęśliwie wrócili do szkoły.


Szkolenie formacyjne SPSK

w Modzerowie 13.09. 2014


Z początkiem roku szkolnego 214/2015 nauczyciele wzięli udział w szkoleniu formacyjnym, które odbyło się w Zespole Szkół SPSK w Modzerowie. Spotkanie poprzedzone było uroczystą Mszą św. w parafii pw. Matki Bożej Fatimskiej, która celebrowana była przez proboszcza rodzimej parafii -o. Kamila M. Kraciuka oraz proboszcza parafii w Siniarzewie- ks. Tomasza Bartkowiaka. Obecne były Panie: Prezes- Violetta Błasiak i Dyrektor Stowarzyszenia Przyjaciół Szkół Katolickich- Pani Maria Chodkiewicz, Dyrektorzy, Nauczyciele i Pracownicy placówek SPSK w regionie. Po mszy cała społeczność udała się do szkoły w Modzerowie na część szkoleniową, którą poprowadził ks. prof. Andrzej Draguła, wykładowca, z wykształcenia homiletyk, który w swoim wystąpieniu podjął problematykę potrzeby edukacji symbolicznej. Zebrani pogłębili swoją wiedzę na temat znaczenia i symboliki krzyża, komunikacji wizualnej, znaczenia rytuału jako przejścia między dwiema sferami: sacrum i profanum. Owo wystąpienie uświadomiło wszystkim, że człowiek jest istotą rytualną i należy dążyć do rytualizacji życia. Poruszono również problematykę chrześcijaństwa jako religii kosmicznej. Edukacja i wychowanie powinny brać pod uwagę fakt, iż żyjemy w "społeczeństwie spektaklu", w którym obraz odgrywa decydującą rolę w wiarygodności przekazu. Tematyka, sposób przekazu i profesjonalizm wykładowcy wzbudziły powszechne uznanie zebranych. Prelekcja podzielona była na dwa moduły, w przerwie nie zabrakło posiłku oraz słodkiego poczęstunku i filiżanki kawy i herbaty. Pani Prezes SPSK - Violetta Błasiak podziękowała prelegentowi oraz zebranym i po wspólnej modlitwie wszyscy udali się domów.


Rozpoczęcie roku szkolnego 2014/2015

w Punkcie Przedszkolnym SPSK,

Szkole Podstawowej SPSK

oraz Gimnazjum SPSK w Modzerowie

Dnia 1 września 2014 roku odbyło się w Punkcie Przedszkolnym, Szkole Podstawowej oraz Gimnazjum SPSK w Modzerowie uroczyste rozpoczęcie Roku Szkolnego 2014/2015. Ten wyjątkowy dzień rozpoczął się od Mszy św. której przewodniczył nasz katecheta o. Bonifacy Jankowiak. Oficjalna część rozpoczęła się od wprowadzenia pocztu sztandarowego i odśpiewania hymnu państwowego, a także hymnu Punktu Przedszkolnego, Szkoły Podstawowej i Gimnazjum. Następnie Pani Dyrektor Arletta Kucharska serdecznie przywitała zaproszonych gości, nauczycieli, rodziców oraz uczniów Szkoły Podstawowej, Gimnazjum, a także najmłodsze dzieci z przedszkola. Po przemówieniu gości przystąpiono do części artystycznej. Uczniowie naszej szkoły pięknie wyrecytowali wiersze i zaśpiewali utwory muzyczne, które powitały kolegów i koleżanki szczególnie z klasy I Szkoły Podstawowej oraz klasy I Gimnazjum. Po zakończonej uroczystości uczniowie udali się do odnowionych klas, aby porozmawiać ze swoimi wychowawcami. Wszystkim uczniom w nowym roku szkolnym życzymy dużo sukcesów.

ZAPRASZAMY NA INAUGURACJĘ

ROKU SZKOLNEGO 2014/2015Program uroczystości rozpoczęcia roku szkolnego 2014 / 2015
                                        1 września 2014


        Odjazd autobusu szkolnego z dworca o godz. 8.00.


1. Godz. 9.00 - Msza św. w kaplicy w Modzerowie.

2. Godz. 10.00 - uroczystości w budynku szkoły w Modzerowie.

3. Spotkanie z wychowawcami w salach lekcyjnych.


Spis podręczników na rok szkolny 2014 / 2015ABY POBRAĆ KLIKNIJ.
Aktualności roku szkolnego 2013/2014 przeniesione do archiwum
 
 
 
  zdjęcia  
  więcej