[Rozmiar: 12634 bajtów]
Strona główna|Aktualności | Archiwum | Kadra | Dla Rodziców | Dokumenty Szkoły | 1% | Kontakt | SPSK
SZKOŁA PODSTAWOWA | PUNKT PRZEDSZKOLNY | GIMNAZJUM
 
***EDUKACJA W NASZYCH SZKOŁACH JEST BEZPŁATNA***
 
 

Sprzątanie Świata 2014


W dniu 26.09.2014 w naszej szkole miała miejsce akcja sprzątania świata. Dzieci z punktu przedszkolnego oraz klas O, I-III pod opieką wychowawców sprzątały teren boiska szkolnego oraz teren wokół szkoły. Natomiast uczniowie klas IV -VI i I-III gimnazjum obejrzeli film o tematyce ekologicznej, a następnie udali się do leśniczówki, gdzie po okiem Pana leśniczego- Krzysztofa Śmietany wzięli udział w sprzątaniu okolicznych lasów. Niestety pracy było wiele, nasze lasy są "składnicą" śmieci wyrzucanych przez niefrasobliwych ludzi, którym obojętne są problemy ekologiczne. Po pracy cała społeczność szkolna spotkała się przy ognisku zajadając pieczone "pianki", drożdżówki i ufundowane przez Pana leśniczego pączki i owoce. W znakomitych humorach i ze świadomością spełnionego obowiązki na rzecz Ziemi i środowiska lokalnego wszyscy udali się do domów.


Uroczyste pasowanie


W czwartek 25.09.2014 r. odbyło się uroczyste przyjęcie maluchów do Punktu Przedszkolnego w Modzerowie. Przedszkolaki w kolorowych strojach z uśmiechem na twarzy przedstawiły wiersze i piosenki. Przygotowaniem dzieci do uroczystości zajęła się pani M. Stężewska- Szafrańska. Tego dnia świętowaliśmy również pasowanie na zerówkowicza. Dzieci doskonale poradziły sobie podczas śpiewania piosenek i recytowania wierszy. Za piękne przedstawienie zostały obdarowane przez rodziców gromkimi brawami. Dnia 26.09.2014 r. odbyło się pasowanie na ucznia. Uczniowie klasy I Szkoły Podstawowej zaprezentowali ciekawe przedstawienie. Po części artystycznej zapanowała niezwykle podniosła atmosfera. Po złożeniu ślubowania p. Dyrektor dokonała symbolicznego pasowania na ucznia- "Pasuję Cię na ucznia Szkoły Podstawowej SPSK im. Jana Pawła II w Modzerowie" - mówiła pani dyrektor, dotykając ołówkiem ramion swoich podopiecznych. atmosferze. Na koniec uroczystości wychowawcy wraz z p. Dyrektor A. Kucharską wręczyły dzieciom piękne dyplomy i drobne upominki. Rodzice z dumą patrzyli na swoje pociechy, nie kryli wzruszenia, które wówczas im towarzyszyło. Po zakończonej uroczystości rodzice przygotowali słodki poczęstunek. Ten radosny dzień przepełniony emocjami zapewne długo pozostanie w pamięci dzieci. Uroczyste pasowania przebiegły w ciepłej, rodzinnej


Wycieczka do Nieszawy szlakiem

św. Maksymiliana Kolbego


W dniu 19 września 2014 r uczniowie szkoły podstawowej oraz gimnazjum wraz z opiekunami: P. Marzeną Kowalską, P. Grażyną Korpusińką i P. Adrianną Afeltowicz udali się na uroczyste otwarcie przygotowanej przez Urząd Marszałkowski stałej wystawy "Nieszawski szlak świętego Maksymiliana Marii Kolbego''. Ekspozycja prezentuje historię nieszawskiego klasztoru oraz upamiętnia obecność na Kujawach ojca Maksymiliana Kolbe. Już na samym początku uczniowie mieli okazję zobaczenia celi franciszkańskiej z wyposażeniem z początków XX wieku. Wszyscy byli pod niesamowitym wrażeniem wystawy oraz filmu promocyjnego w języku polskim, angielskim i niemieckim, które miały na celu przybliżenie historii miasta i klasztoru oraz związku z Kujawami ojca Maksymiliana Kolbego, który przebywał w Nieszawie od 4 maja do 3 listopada 1921 roku. Cała wyprawa skłaniała do refleksji nad szacunkiem do życia i do osoby świętego Maksymiliana Marii Kolbego. Pełni wrażeń i bogatsi w doświadczenia kulturalne wszyscy szczęśliwie wrócili do szkoły.


Szkolenie formacyjne SPSK

w Modzerowie 13.09. 2014


Z początkiem roku szkolnego 214/2015 nauczyciele wzięli udział w szkoleniu formacyjnym, które odbyło się w Zespole Szkół SPSK w Modzerowie. Spotkanie poprzedzone było uroczystą Mszą św. w parafii pw. Matki Bożej Fatimskiej, która celebrowana była przez proboszcza rodzimej parafii -o. Kamila M. Kraciuka oraz proboszcza parafii w Siniarzewie- ks. Tomasza Bartkowiaka. Obecne były Panie: Prezes- Violetta Błasiak i Dyrektor Stowarzyszenia Przyjaciół Szkół Katolickich- Pani Maria Chodkiewicz, Dyrektorzy, Nauczyciele i Pracownicy placówek SPSK w regionie. Po mszy cała społeczność udała się do szkoły w Modzerowie na część szkoleniową, którą poprowadził ks. prof. Andrzej Draguła, wykładowca, z wykształcenia homiletyk, który w swoim wystąpieniu podjął problematykę potrzeby edukacji symbolicznej. Zebrani pogłębili swoją wiedzę na temat znaczenia i symboliki krzyża, komunikacji wizualnej, znaczenia rytuału jako przejścia między dwiema sferami: sacrum i profanum. Owo wystąpienie uświadomiło wszystkim, że człowiek jest istotą rytualną i należy dążyć do rytualizacji życia. Poruszono również problematykę chrześcijaństwa jako religii kosmicznej. Edukacja i wychowanie powinny brać pod uwagę fakt, iż żyjemy w "społeczeństwie spektaklu", w którym obraz odgrywa decydującą rolę w wiarygodności przekazu. Tematyka, sposób przekazu i profesjonalizm wykładowcy wzbudziły powszechne uznanie zebranych. Prelekcja podzielona była na dwa moduły, w przerwie nie zabrakło posiłku oraz słodkiego poczęstunku i filiżanki kawy i herbaty. Pani Prezes SPSK - Violetta Błasiak podziękowała prelegentowi oraz zebranym i po wspólnej modlitwie wszyscy udali się domów.


Rozpoczęcie roku szkolnego 2014/2015

w Punkcie Przedszkolnym SPSK,

Szkole Podstawowej SPSK

oraz Gimnazjum SPSK w Modzerowie

Dnia 1 września 2014 roku odbyło się w Punkcie Przedszkolnym, Szkole Podstawowej oraz Gimnazjum SPSK w Modzerowie uroczyste rozpoczęcie Roku Szkolnego 2014/2015. Ten wyjątkowy dzień rozpoczął się od Mszy św. której przewodniczył nasz katecheta o. Bonifacy Jankowiak. Oficjalna część rozpoczęła się od wprowadzenia pocztu sztandarowego i odśpiewania hymnu państwowego, a także hymnu Punktu Przedszkolnego, Szkoły Podstawowej i Gimnazjum. Następnie Pani Dyrektor Arletta Kucharska serdecznie przywitała zaproszonych gości, nauczycieli, rodziców oraz uczniów Szkoły Podstawowej, Gimnazjum, a także najmłodsze dzieci z przedszkola. Po przemówieniu gości przystąpiono do części artystycznej. Uczniowie naszej szkoły pięknie wyrecytowali wiersze i zaśpiewali utwory muzyczne, które powitały kolegów i koleżanki szczególnie z klasy I Szkoły Podstawowej oraz klasy I Gimnazjum. Po zakończonej uroczystości uczniowie udali się do odnowionych klas, aby porozmawiać ze swoimi wychowawcami. Wszystkim uczniom w nowym roku szkolnym życzymy dużo sukcesów.

ZAPRASZAMY NA INAUGURACJĘ

ROKU SZKOLNEGO 2014/2015Program uroczystości rozpoczęcia roku szkolnego 2014 / 2015
                                        1 września 2014


        Odjazd autobusu szkolnego z dworca o godz. 8.00.


1. Godz. 9.00 - Msza św. w kaplicy w Modzerowie.

2. Godz. 10.00 - uroczystości w budynku szkoły w Modzerowie.

3. Spotkanie z wychowawcami w salach lekcyjnych.


Spis podręczników na rok szkolny 2014 / 2015ABY POBRAĆ KLIKNIJ.
Aktualności roku szkolnego 2013/2014 przeniesione do archiwum
 
 
 
  zdjęcia  
  więcej