[Rozmiar: 12634 bajtów]
Strona główna|Aktualności | Archiwum | Kadra | Dla Rodziców | Dokumenty Szkoły | 1% | Kontakt | SPSK
SZKOŁA PODSTAWOWA | PUNKT PRZEDSZKOLNY | GIMNAZJUM
 
***EDUKACJA W NASZYCH SZKOŁACH JEST BEZPŁATNA***
 
 

SPRZĄTANIE ŚWIATA

ŚWIATOWE DNI MŁODZIEŻY

,,Dotknij Jezusa"

"Nikt nie rodzi się czytelnikiem,

czytelnika trzeba wychować"
Do programu "Czytające szkoły" w ramach akcji "Cała Polska czyta dzieciom" Szkoła Podstawowa SPSK w Modzerowie przystąpiła w 2014 roku.
Celem programu skierowanego do uczniów, nauczycieli i rodziców jest przede wszystkim: umacnianie nawyku obcowania z książką, wykształcenie świadomości czytelniczej wśród rodziców, oswojenie środowiska wychowawczego w domu i w szkole z regularnym głośnym czytaniem, uzupełnienie domowego czytania, dawanie szansy codziennego kontaktu z książką dzieciom.
Dnia 04.09. 2015 roku klasa II SP wraz z wychowawcą p. Małgorzatą Wiśniewską, miała zaszczyt gościć jednego z rodziców p. Natalię Siekierską - Habasińską, która z wielką przyjemnością odczytała uczniom dwie bajki " Emilka i trampkowa księżniczka" oraz "Królewicz" z serii Bajkoterapii. Dzieci z wielką uwagą słuchały opowiadania, następnie wykonały pracę plastyczną dotycząca jednej z przeczytanych bajek. Dostrzegając ważną rolę książki i czytania w procesie wychowania, kierujemy w stronę rodziców działania, zachęcające do głośnego czytania dzieciom zarówno w szkole jak i w domu. Mamy nadzieję, że nasze działania przyczynią się do rozbudzenia i poszerzenia zainteresowań czytelniczych uczniów oraz wpłyną korzystnie na rozwój emocjonalny dzieci i świadomość czytelniczą rodziców.
INAUGURACJA ROKU SZKOLNEGO 2015 / 2016

1 września 2015 roku rozpoczęliśmy nowy rok szkolny.
Punktualnie o godzinie 9:00 Uczniowie Punktu Przedszkolnego, Szkoły Podstawowej i Gimnazjum Stowarzyszenia Przyjaciół Szkół Katolickich zgromadzili się tłumnie, w kaplicy w Modzerowie, aby wraz z rodzicami i nauczycielami, uroczyście rozpocząć rok szkolny 2015/2016. Wspólnie uczestniczyliśmy we Mszy Świętej, którą sprawował Ojciec Prowincjał Zgromadzenia braci Pocieszycieli z Getsemanii - o. Kamil Kraciuk, a także o. Rafał Dubień - nasz katecheta.
Następnie wszyscy udali się do szkoły, gdzie całą społecznością wykonano hymn narodowy oraz hymny naszych placówek. Wysłuchaliśmy także przemówienia Pani Dyrektor Arletty Kucharskiej, która przywitała wszystkich przybyłych gości, rodziców i uczniów, przedstawiła grono pedagogiczne i wspólnie ze wszystkimi uczestnikami uroczystości, wysłuchała krótkiej części artystycznej, przygotowanej przez p. Justynę Siekacz, a prowadzonej przez uczniów Szkoły Podstawowej i Gimnazjum. Mieliśmy okazję posłuchać utworów związanych z rocznicą wybuchu II Wojny Światowej, wspomnieć mijające lato, uśmiechnąć się na myśl o trudzie i całorocznej pracy i wybuchnąć gromkim śmiechem, podczas scenek i piosenek wykonywanych przez uczniów Modzerowa. Po zakończonej uroczystości uczniowie udali się do odnowionych klas, aby porozmawiać ze swoimi wychowawcami.
Wszystkim uczniom w nowym roku szkolnym życzymy dużo sukcesów!

Podręczniki na rok szkolny 2015 / 2016


Pobierz wykaz podręczników do Szkoły Podstawowej
i Punktu Przedszkolnego
Pobierz wykaz podręczników do Gimnazjum


Aktualności roku szkolnego 2014/2015 przeniesione do archiwum
 
 
 
  zdjęcia  
  więcej